دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 پرسش‌های مرتبط با پروژه‌های آینده
    
پرسش: آیا فهرستی از پروژه‌های آینده شرکت ملی نفت ایران وجود دارد؟ چگونه می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد؟ 
 
پاسخ:
بر اساس سیاست‌های جاری شرکت ملی نفت ایران، مقرر شده است تا اکثر پروژه‌های میان و پائین دستی تنها از طریق مناقصه واگذار و به شکل EPCF اجرا گردند. در این راستا فهرست پروژه‌های اولویت‌دار EPCF تهیه و به تصویب هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران رسیده است که در این صفحه قابل دریافت است.
      
 
پرسش: آیا بجز پروژه‌های EPCF، پروژه‌های دیگری نیز واگذار خواهند شد؟
 
پاسخ:
پروژه‌های بالادستی شرکت ملی نفت ایران که در زمینه توسعه میادین می‌باشد تنها به شرکت‌های E&P واگذار خواهد شد. در خصوص پروژه‌های میان و پائین دستی احتمال واگذاری برخی پروژه‌ها به صورت EPC وجود دارد اما تاکنون نهایی نشده است. در هر حال در صورت نهایی شدن آنها مراتب اطلاع‌رسانی خواهد شد.
    
 
پرسش: آیا مناقصه محدود برای واگذاری پروژه انجام خواهد شد؟
 
پاسخ:
احتمال برگزاری مناقصه محدود برای واگذاری برخی از پروژه‌ها منتفی نیست. در این راستا مشخصات شرکت‌های متقاضی انجام پروژه‌ها جمع‌آوری و پس از ارزیابی در صورت داشتن شایستگی‌های لازم و در صورت تصمیم به برگزاری مناقصه محدود از آنها برای حضور در مناقصه دعوت بعمل خواهد آمد.
    
 
پرسش: چگونه می‌توان در فهرست شرکت‌های واجدالشرایط مناقصه محدود قرار گرفت؟
 
پاسخ:
شرکت‌های متقاضی می‌توانند مشخصات کامل خود به همراه سوابق اجرایی در ایران و خارج از کشور را برای این مدیریت ارسال نمایند تا پس از بررسی در صورت دارا بودن شرایط در فهرست قرار گیرند.
    
 
پرسش: چرا به تمام مکاتبات شرکت‌های متقاضی پاسخ داده نمی‌شود؟
 
پاسخ:
علی رغم تلاش برای پاسخ به تمام متقاضیان، به دلیل کثرت مکاتبات گاه پاسخگویی به تمام درخواست‌های رسیده مقدور نمی‌باشد. با اینحال به تمام متقاضیان علاقه‌مند به همکاری این اطمینان داده می‌شود که مکاتبات و درخواست‌های آنها به دقت بررسی و در صورت لزوم پاسخ داده خواهد شد.
    
 
 
امتیاز دهی